toko.lv

Jaunākās ziņas no Toma Petruseviča
Čau.

 

Pēc 6 mēnešu ilgas pauzes, snovborda sezonai sāku gatavoties novembra sākumā Austrijā, Stubai ledājā un ar 1. decembri trenējos ASV, Kolorādo kūrortos “Keystone” un “Breckenridge”.

Līdz pirmajam PK posmam Sloupstailā, kurš norisinājās Mammoth Mountains, sanāca kopumā trenēties uz sniega vien 2 mēnešus, kas pēc tik ilgas pauzes, tomēr bija par maz man, lai sasniegtu lielāku progresu, apgūtu jaunus trikus, lai varētu konkurēt par iekļūšanu labāko 10-kā.

 

Neliels video no ASV treniņnometnes.

 

FIS kritēriji šogad arī tika mainīti un Latvijai tika pieškirta tikai 1 kvota startiem PK posmos šajā sezonā. Latvijas snovborda izlasē “Freestyle” disciplīnā esam divi braucēji un starti tika sadalīti pēc izvēles un sagatavotības tajā brīdī. Es startēju PK posmā Sloupstailā Mammoth Mountains, Kalifornijā un divos PK Big Air posmos – Bostonā un Kvebekā.

 

Mammoth mountains PK posms, Kalifornijā

 

Braukt uz sacensībām no Kolorado, izvēlējāmies ar auto, tādējādi sanāca drusku vairāk redzēt no ASV. Ceļš uz Mammoth mountains kūrortu bija skaists, kas vijās cauri vairākiem štatiem, un izdevās nedaudz redzēt no kanjoniem, tuksneša un arī Lasvegasas. Atpakaļcelā braucām caur Salt Lake City.

Mammoth Mountains mūs sagaidīja ar lielu vēju un sniegputeni. Pirmā treniņdiena tika atcelta, arī otrajā pūta stiprs vējš un izdangātā sloupstaila trase pēc frīstailslēpotāju treninņiem, snovbordistiem sagādāja ne mazums grūtību. Attālumi starp elemntiem bija mazi, katrs kritiens vai misēklis traucēja labi iziet nākamo elementu. Kikeri jeb tramplīni bija 3 pēc kārtas un tie bija vieni no lielākajiem PK posmos, kuros esmu piedalījies. Līdz ar to arī lielāks risks sportistiem krist un traumēties, uz laiku arī nācās pārtraukt treniņus, jo visas mediķu brigādes bija aizņemtas, lai tiktu galā ar kritušajiem.

Sacensību dienā, trase bija daudz labāka un līdz ar to treniņos gāja daudz labāk. Sacensību laikā pieņēmās vējš un tas man diezgan traucēja un neizdevās visu līdz galam izdarīt, kā biju iecerējis. Kritu uz pēdējā kikera un neveicot visu tīru braucienu, arī nevarēja pacīnīties par labāku rezultātu.

Izcīnīju 27 vietu. Varbūt rezultāts nebija tas uz ko biju cerējis, bet esmu priecīgs, ka neesmu satraumējies un varu turpināt sezonu.

 

Bostonas pilsētas PK posms Big Air.


Bilde1

 


Big Air diciplīna arī ir iekļauta Olimpisko spēļu programmā. Līdz šim biju startējis tikai divos BA PK posmos, tātad pieredze man šajā disciplīnā bija ļoti neliela. Pilsētas Big Air tramplīns atķiras no ierastajiem tramplīniem uz kalna. Tā parasti ir veidota speciāla konstrukcija apmērām 24m (14-17m) augstumā, ieskrējiens ir salīdzinoši ļoti stāvs un nosēdiens salīdzinoši neliels. Arī pats nobrauciens bieži vien nav visai perfekts (līdzens), kas sarežģī nobraukšanu un iziešanu uz tramplīnu. Parasti tā ir ļoti īsa un centrbēdzes spēks spiež kājas iekša zemē, kas sarežģī atsperšanos no tramplīna, taisot triku.

Bostonā pasaules kausa posms Big Air notika leģendārajā “Red Sox” beisbola komandas mājvietā – Fenway stadionā. Treniņu laikā pieliku GoPro kameru pie ķiveres un nofilmēju, kā manis izpildītie triki (lēciens) izskatās no mana skatu punkta. Skatīt video zemāk.

 

 

Treniņu dienā paveicās ar laiku, jo sniega kondīcija bija ļoti laba, līdz ar to sanāca laba treniņdiena. Savukārt sacensību dienā laiks kļuva stipri aukstāks – viss pārvērtās ledū un pūta stiprs vējšs. Tas sāgādāja lielas problēmas dalībniekiem, dažķārt bija grūti tikt līdz nosēdienam, ledus padarīja kritienus sāpīgākus. Abus Braucienus perfekti nesanāca nosēdināt, līdz ar to pietrūka līdz labam rezultātam. Izcīniju 24 vietu.

 

Bilde2

Pašam ar ātrumu problēmu nebija. Lietoju TOKO LF ( Low fluor) vaskus – melno kombinācijā ar sarkano.

 

Kvebekas pilsētas Big Air

bIlde_3

 

Kvebekas Big Air tramplīns šis bija perfektākais pilsētas tramplīns pa kādu nācies man lekt, lai gan tas bija ļoti ledains, ka par to varēja ar slidām laist lejā, tomēr tas bija ļoti labs.
Tā ka nācās arī uzasināt kārtīgi kantis. Laikapstākļi arī šeit dalībniekus nelutināja – atkal bija stiprss vējšs un -25 grādi. Treniņos gāja ļoti labi, veiksmīgi izpildīji visus iecerētos trikus. Taču sacensību dienā vējš pūta stiprāk, kas traucēja man labāk sajust pareizo iegriešanos ātrumu trikam. Līdz ar to sanāca abos lēcienos pārcensties un nevarēju precīzi nosēdināt savus trikus, kas deva ļoti zemas atzīmes.

Neskatoties uz ļoti augsto laiku, ļoti labi slēdēja. Lietoju Toko zilo LF vasku, kas paredzēs Temperatūras no -12 līdz -30.

 

Šobrīd jau esmu atriezies Eiropā, esmu Itālijas kūrortā Seiser Alm. Startēšu EK pomsos, lai cīnītos par pirmo 3-ku EK kopvērtēumā.

Pateicos Toko par sniegto atbalstu.