toko.lv

Ziņas
  • image001_a1e00
  • Ieskats no Toma gaitām Vācijas pasaules čempionāta.

Toma jaunākais video no Vācijas pasaules čempionāta Big air. Super Tom tā tik turēt.

Čau.

 

Pēc 6 mēnešu ilgas pauzes, snovborda sezonai sāku gatavoties novembra sākumā Austrijā, Stubai ledājā un ar 1. decembri trenējos ASV, Kolorādo kūrortos “Keystone” un “Breckenridge”.

Līdz pirmajam PK posmam Sloupstailā, kurš norisinājās Mammoth Mountains, sanāca kopumā trenēties uz sniega vien 2 mēnešus, kas pēc tik ilgas pauzes, tomēr bija par maz man, lai sasniegtu lielāku progresu, apgūtu jaunus trikus, lai varētu konkurēt par iekļūšanu labāko 10-kā.

 

Neliels video no ASV treniņnometnes.

 

FIS kritēriji šogad arī tika mainīti un Latvijai tika pieškirta tikai 1 kvota startiem PK posmos šajā sezonā. Latvijas snovborda izlasē “Freestyle” disciplīnā esam divi braucēji un starti tika sadalīti pēc izvēles un sagatavotības tajā brīdī. Es startēju PK posmā Sloupstailā Mammoth Mountains, Kalifornijā un divos PK Big Air posmos – Bostonā un Kvebekā.

 

Mammoth mountains PK posms, Kalifornijā

 

Braukt uz sacensībām no Kolorado, izvēlējāmies ar auto, tādējādi sanāca drusku vairāk redzēt no ASV. Ceļš uz Mammoth mountains kūrortu bija skaists, kas vijās cauri vairākiem štatiem, un izdevās nedaudz redzēt no kanjoniem, tuksneša un arī Lasvegasas. Atpakaļcelā braucām caur Salt Lake City.

Mammoth Mountains mūs sagaidīja ar lielu vēju un sniegputeni. Pirmā treniņdiena tika atcelta, arī otrajā pūta stiprs vējš un izdangātā sloupstaila trase pēc frīstailslēpotāju treninņiem, snovbordistiem sagādāja ne mazums grūtību. Attālumi starp elemntiem bija mazi, katrs kritiens vai misēklis traucēja labi iziet nākamo elementu. Kikeri jeb tramplīni bija 3 pēc kārtas un tie bija vieni no lielākajiem PK posmos, kuros esmu piedalījies. Līdz ar to arī lielāks risks sportistiem krist un traumēties, uz laiku arī nācās pārtraukt treniņus, jo visas mediķu brigādes bija aizņemtas, lai tiktu galā ar kritušajiem.

Sacensību dienā, trase bija daudz labāka un līdz ar to treniņos gāja daudz labāk. Sacensību laikā pieņēmās vējš un tas man diezgan traucēja un neizdevās visu līdz galam izdarīt, kā biju iecerējis. Kritu uz pēdējā kikera un neveicot visu tīru braucienu, arī nevarēja pacīnīties par labāku rezultātu.

Izcīnīju 27 vietu. Varbūt rezultāts nebija tas uz ko biju cerējis, bet esmu priecīgs, ka neesmu satraumējies un varu turpināt sezonu.

 

Bostonas pilsētas PK posms Big Air.


Bilde1

 


Big Air diciplīna arī ir iekļauta Olimpisko spēļu programmā. Līdz šim biju startējis tikai divos BA PK posmos, tātad pieredze man šajā disciplīnā bija ļoti neliela. Pilsētas Big Air tramplīns atķiras no ierastajiem tramplīniem uz kalna. Tā parasti ir veidota speciāla konstrukcija apmērām 24m (14-17m) augstumā, ieskrējiens ir salīdzinoši ļoti stāvs un nosēdiens salīdzinoši neliels. Arī pats nobrauciens bieži vien nav visai perfekts (līdzens), kas sarežģī nobraukšanu un iziešanu uz tramplīnu. Parasti tā ir ļoti īsa un centrbēdzes spēks spiež kājas iekša zemē, kas sarežģī atsperšanos no tramplīna, taisot triku.

Bostonā pasaules kausa posms Big Air notika leģendārajā “Red Sox” beisbola komandas mājvietā – Fenway stadionā. Treniņu laikā pieliku GoPro kameru pie ķiveres un nofilmēju, kā manis izpildītie triki (lēciens) izskatās no mana skatu punkta. Skatīt video zemāk.

 

 

Treniņu dienā paveicās ar laiku, jo sniega kondīcija bija ļoti laba, līdz ar to sanāca laba treniņdiena. Savukārt sacensību dienā laiks kļuva stipri aukstāks – viss pārvērtās ledū un pūta stiprs vējšs. Tas sāgādāja lielas problēmas dalībniekiem, dažķārt bija grūti tikt līdz nosēdienam, ledus padarīja kritienus sāpīgākus. Abus Braucienus perfekti nesanāca nosēdināt, līdz ar to pietrūka līdz labam rezultātam. Izcīniju 24 vietu.

 

Bilde2

Pašam ar ātrumu problēmu nebija. Lietoju TOKO LF ( Low fluor) vaskus – melno kombinācijā ar sarkano.

 

Kvebekas pilsētas Big Air

bIlde_3

 

Kvebekas Big Air tramplīns šis bija perfektākais pilsētas tramplīns pa kādu nācies man lekt, lai gan tas bija ļoti ledains, ka par to varēja ar slidām laist lejā, tomēr tas bija ļoti labs.
Tā ka nācās arī uzasināt kārtīgi kantis. Laikapstākļi arī šeit dalībniekus nelutināja – atkal bija stiprss vējšs un -25 grādi. Treniņos gāja ļoti labi, veiksmīgi izpildīji visus iecerētos trikus. Taču sacensību dienā vējš pūta stiprāk, kas traucēja man labāk sajust pareizo iegriešanos ātrumu trikam. Līdz ar to sanāca abos lēcienos pārcensties un nevarēju precīzi nosēdināt savus trikus, kas deva ļoti zemas atzīmes.

Neskatoties uz ļoti augsto laiku, ļoti labi slēdēja. Lietoju Toko zilo LF vasku, kas paredzēs Temperatūras no -12 līdz -30.

 

Šobrīd jau esmu atriezies Eiropā, esmu Itālijas kūrortā Seiser Alm. Startēšu EK pomsos, lai cīnītos par pirmo 3-ku EK kopvērtēumā.

Pateicos Toko par sniegto atbalstu.

Sveiki!

Daudzi no Jums mani varbūt nemaz nepazīst. Mani sauc Toms Petrusevičs. Esmu Latvijas olimpiskās vienības snovbordists un pārstāvu Latvijas snovborda izlasi “Slopestyle” disciplīnā.

Inbox7

Šobrīd jau otro gadu man ir tas gods pārstāvēt TOKO. Viņu vaski un inventārs man palīdz nodrošināties pret sliktu slīdamību ikdienas treniņos gan arī sacensībās – pasaules, eiropas kausos u.c.

 

Īsi par to kā iesāku 2015./2016 gada sezonu.

Sezonu iesāku Stubai, Austrijā. Devos kopā ar superīgu komandu uz nedēļu ar ko filmējām video klipu ( gaidāms drīzumā), kā arī testējām Airdog gan snovborda parkā, gan ārpus trasēm. Tas ir bezpilota lidaparāts, kas autonomi seko sportistam un filmē to ar “GoPro” sporta kameru. Lieliska lieta ar ko ir iespējams uzfilmēt kadrus, kurus ikdienā būtu grūti uzfilmēt nemaksājot milzu naudu. Teikšu godīgi, tas ir arī lieliskas līdzeklis treniņiem, kas palīdz nofilmēt triku un vēlāk to analizēt.

Inbox8

 

Laiks bija saulains un ļoti silts visas dienas . Sajūta kā pavasarī. Nebiju uz dēļa kāpis teju 6 mēnešus. Laika gaitā atsvaidzināju savas iemaņas un tad izbaudīju visu ko piedāvā Stubai Zoo snovborda parks. Viena no labākajām vietām uz kuru braukt trenēties rudenī. Ir gan pūderis, gan arī parks ar ļoti daudz un dažādām konstrukcijām, un dažāda līmeņa tramplīniem.

Protams, bija problēmas ar dēļa slīdamību. Grūti bija tikt pāri tramplīniem. Talkā ņēmu TOKO vaskus un ekipējumu. Izmantoju LF ( Low Fluoro) vaskus, jo mitruma līmenis bija vairāk kā 50 %. Savaskoju, sabirstēju un ātrums bija vairāk kā pietiekami.

Nobeigumā Jums neliels foto atskats. Foto uzņēma Zane Kraujiņa.

Turpmāk sezonas laikā TOKO mājaslapā varēs izlasīt ziņu par jaunākajiem notikumiem. Noteikti sekojiet līdz.

 

Līdz nākamajai ziņai.

Tiekās.

Inbox6

Inbox5

Inbox4

Inbox3

Inbox2

Inbox1

Inbox

 

Vienā no novembra raidījumiem “Piedzīvojums Dabā” raidījuma vadītājs Jānis Kļaviņš ar neliela eksperimenta palīdzību nodemonstrē Toko Textile Proof līdzekļa veiktspēju. Skatieties paši!

 

Toko serviss paviesojās Jaunatnes Ziemas Olimpiādē Ērgļos.

gaisa temperatūra: -6 C

sniega temperatūra: -8 C

gaisa mitrums: 75%

Bāze: TOKO LF RED

Slīdamībai: TOKO HF RED un HF BLUE mix

Aizvadītajā nedēļas nogalē Toko serviss viesojās XRace.lv rīkotajā Biķernieku Tautas slēpojumā.

Info no servisa:

distanču slēpošana
svaigs sniegs
gaisa temperatūra: -0.5 Csniega temperatūra: -1 C
mitrums: 78 %

lietotie produkti Tautas klasei: bāze – LF universal wax;  augša – Irox Flouro
lietotie produkti Sporta klasei: bāze – HF RED + AX134; augša – Jet stream yellow powder + Rotor cork

TOKO racing wax chart

Mūsu lapas sadaļā KĀ LIETOT esam pievienojuši jaunu ierakstu, kurā apkopota informācija par gadu gaitā reāli izmantotajiem Toko slēpju smēriem, Toko servisam  piedaloties Pasaules Kausos gan kalnu, gan distanču slēpošanā.

Mums priekšā ir trīs lieli notikumi – trīs Pasaules Čempionāti dažādos ziemas slēpošanas sporta veidos.

Pagājušā gada Pasaules Kausā TOKO prezentēja jaunu unikālu produktu – HB004 pulveri, kas guva ļoti augstus rezultātus un šī smēra CV jau ietilpst vairākas godalgotas vietas. Šogad pirms Pasaules Čempionātiem, kuros tiks sadalītas augstākā kaluma godalgas, TOKO prezentēs vēl vienu jaunu produktu – HB004 RS – šķidro paātrinātāju, kas iepakots 75 ml flakoniņā. Šosezon un nākošsezon šis produkts gan būs pieejams ļoti limitētā kārtā, tomēr jau no 14/15 gada sezonas tas tiks iekļauts TOKO pamata produkcijā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Toko kopā ar A2/Sigulda komandu nodrošināja servisu Latvijas Čempionātā.

Info no servisa (sestdien):

distanču slēpošana
svaigs sniegs
gaisa tempertūra: -10 C
sniega temperatūra: -8 C
mitrums: 87%
lietotie produkti: TOKO LF RED bāze, TOKO HF white

Info no servisa (svētdien):

distanču slēpošana
svaigs sniegs
gaisa tempertūra: -17 C
sniega temperatūra: -12 C
mitrums: 98%
lietotie produkti: TOKO LF RED bāze, TOKO HF blue mix TOKO HF RED

Toko gludekļi, kas jau gadiem atzīti par uzticamiem sabiedrotajiem slēpju servisā, šogad ir ar nelieliem uzlabojumiem – gan T8, gan T14 no šī gada ir ar jaunu citākas konsistences daudzslāņu alumīnija virsmu.

Par 50% biezāka slīdvirsma nodrošina stabilāku temperatūras regulāciju un ļauj vieglāk apstrādāt cietos smērus un pulverus, kam nepieciešama augsta temperatūra.

Info_T8_T14